Plastohlinikové potrubie na vodu, kúrenie a podlahové vykurovanie. 

Potrubie obsahuje vnútornú kyslíkovú bariéru o hrúbke 0,2 mm, ktorá zabraňuje prenikaniu kyslíka do kúrenia, ktorý neskôr môže spôsobiť korodovanie  materiálu v kúrení. Potrubie je možné spájať mosadznými skrutkovanými, alebo lisovacími spojkami, akýmikoľvek kliešťami.  Potrubie je vyrobené zo sietovaného polyetylénu.

 

Vlastnosti:

  • maximálny tlak - 10 bar
  • teplota vody - 95°C


Potrubia PEX-AL-PEX (alebo Al-PEX) alebo viacvrstvové potrubia sú vyrobené z hliníkovej vrstvy stlačenej medzi dvoma vrstvami PEX. Kovová vrstva slúži ako kyslíková bariéra, zastavuje difúziu kyslíka do polymérovej matice, takže sa nedostane do vody v potrubí a zabráni korózií kovových častí v systéme. Hliníková vrsrva je tenká, spravidla 1 alebo 2 mm a zabezpečuje v potrubí určitú tuhosť a po ohnutí si drží tvar (bežná PEX trubka sa vráti do roviny). Hliníková vrstva taktiež poskytuje dodatočnú konštrukčnú tuhosť, takže potrubie je vhodné pre vyššie prevádzkové teploty a tlaky.

Sieťovaný polyetylén sa bežne označuje ako PEX. Je to termoplastický materiál, ktorý múže byť vyrobený tromi rôznymi spôsobmi podľa toho, ako sú polymérne vlákna zosieťované. PEX bol vyvinutý v päťdesiatych rokoch. V Európe bol používaný pre potrubia od začiatku sedemdesiatych rokov a v ďalších rokoch sa stal nesmierne populárnym.

Potrubie je dodávané v kotúčoch, je veľmi flexibilné a je ho preto možné okolo štruktúr bez tvatoviek a fittingov. Jeho sila a odolnosť pri teplotách v rozmedzí z pod bodu mrazu takmer až po bod varu z neho robí ideálny materiál pre potrubia inštalácií teplej a studenej vody, ústredné radiátorové a podlahové kúrenie, odmrazovanie, chladenie a chladiace stropné inštalácie.Zloženie potrubiaPEX/AL/PEX plastohliník
Dostupné rozmery16 x 2,0 mm
Vnútorný priemer11,9 mm
Vrstva hliníka0,20
Odporúčané spojkySkrutkové spoje
Koeficient tepelnej vodivosti0,45 W/m.K
Koeficient diaľkovej rozťažnosti potrubia0,026 mm/m.K
Max. prípustná prevádzková teplotakrátkodobo 95 °C, 70 °C nepretržitá prevádzka
Max. prípustný prevádzkový tlak10 bar
Polomer ohybu bez pomoci nástrojovmin. 5 x vonkajší priemer (v mm)
Polomer ohybu s ohýbacou pružinou2 x vonkajší priemer (v mm)
Koeficient relatívnej drsnosti0,007 mm/m
Objem vody0,113 l/m
NormyDIN EN ISO 21003
Farbabiela
Trieda materiáluB2 podľa DIN 4102
Krajina pôvoduEU

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

PEX-Al-PEX potrubie 16 x 2 mm

  • Kód produktu: pexalpex 162
  • Dostupnosť: Skladom
  • 0,65€

  • Bez DPH: 0,54€